Get Adobe Flash player

Warning: Creating default object from empty value in /home/platne/kreowalnia/www/informatorartystyczny.pl/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 80

Warning: Creating default object from empty value in /home/platne/kreowalnia/www/informatorartystyczny.pl/plugins/system/sourcerer/helper.php on line 81

Konkurs muzyczny im. Juliusza Zarębskiego

Przed nami XIV Międzynarodowy Konkurs im. Juliusza Zarębskiego, który odbędzie się w dniach 24 – 29 marca 2014 r. w sekcjach: fortepian solo, duet fortepianowy, wiolonczela i zespół kameralny. Przesłuchania konkursowe odbędą się w wybudowanej kilka lata temu ze środków europejskich Sali koncertowej „Centrum Kultury Izabelin”, a Koncert Laureatów planujemy przeprowadzić, podobnie jak przed laty, w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Organizatorem XIV Konkursu jest Fundacja Kultury i Edukacji im. Juliusza Zarębskiego, współorganizatorem Szkoła Muzyczna w Łomiankach, których celem jest m.in. propagowanie twórczości naszego wybitnego, niestety nieco zapomnianego kompozytora i wielkiego pianisty Juliusza Zarębskiego. Dlatego zaprosiliśmy laureatów poprzednich edycji konkursowych do zaprezentowania jego dzieł podczas Koncertu Inauguracyjnego. Będzie to zarówno promocja dzieł patrona Konkursu jak i talentów młodziutkich artystów. Towarzyszyć nam będą w jury wybitni muzycy - pedagodzy i koncertujący artyści z Polski i zagranicy.

Dzięki Konkursowi uda się stworzyć miejsce muzycznych spotkań – dla uczniów, pedagogów, miłośników dziecięcego i młodzieńczego muzykowania – prawdziwe forum wymiany myśli i doświadczeń. Dla niektórych Konkurs stanie się etapem ich światowej kariery w świecie muzyki.

Źródło i szczegóły: http://www.konkurs-zarebski.eu/


Error: Any articles to show